Kategorie
artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Zabawy edukacyjne – EduChatka.edu.pl

Czym jest EduChatka? To nowatorski portal dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, zawierający ćwiczenia multimedialne oraz karty pracy.
educhatka1
Zarejestruj się bezpłatnie na: EduChatka.edu.pl. Do 23 czerwca 2015 roku można korzystać z serwisu bez opłat.
Jeśli nasze dzieci mają korzystać z komputera, to niech ten czas będzie spędzony mądrze! Proponujemy wartościowe ćwiczenia i zabawy edukacyjne, które wzbogacą umiejętności. Na EduChatka znajdziecie specjalne ćwiczenia aktywizujące dziecko przed ekranem monitora.
Scenariusze ćwiczeń zostały napisane przez pedagoga w oparciu o trzy metody pracy: metodę Marii Montessori, metodę Dobrego Startu oraz metodę Ośrodków Pracy Marii Grzegorzewskiej. Na czym bazują poszczególne metody i jakie są ich założenia, można dowiedzieć się z artykułów im poświęconych, zamieszczonych na stronie w zakładce „Biblioteka”.
educhatka7
W EduChatce znajduje się 12 pokoi. Zawierają one ćwiczenia koncentrujące się na pracy nad różnymi umiejętnościami, mamy więc: pokój analizy wzrokowej, spostrzegawczości i pamięci, pokój analizy słuchowej, pokój orientacji przestrzennej, pokój umiejętności wysławiania się i rozwoju mowy, pokój koncentracji uwagi, pokój umiejętności społecznych, pokój koordynacji ruchowej – gimnastyczny, pokój wiedzy o świecie, pokój logicznego myślenia, pokój małej motoryki, pokój grafomotoryki oraz pokój rzeczywistości łączonej.
W pokojach: małej motoryki oraz grafomotoryki znajdują się karty pracy do wydrukowania. Pozostałe pokoje wypełnione są ćwiczeniami multimedialnymi.
educhatka5
Ciekawostką są ćwiczenia wykorzystujące tak zwaną rzeczywistość łączoną, gdzie współwystępują elementy świata wirtualnego i rzeczywistego. Polecenia zawarte w ćwiczeniach są przez dziecko wykonywane realnie, przed komputerem, przy jednoczesnym śledzeniu na ekranie tego co i w jaki sposób należy zrobić (np. nakrycie stołu według wzoru, dotykanie przedmiotów zimnych i ciepłych, próbowanie smaków, tworzenie obrazka etc.).
educhatka3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *