Kategorie
artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Rodzinny wyjazd na Mazury

Aktywny wypoczynek i błogie leniuchowanie, razem z dziećmi i osobno, z dala od tłumów i hałasu, a jednocześnie w komfortowych warunkach – te potrzeby pozwala pogodzić Obóz Rodzinny w Folwarku Łękuk. To zupełnie wyjątkowa okazja na spędzenie wakacji w pięknym miejscu. Położenie oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych są gwarancją udanego wypoczynku.

Razem i osobno

Wyjazd na pierwszy obóz to niezwykle ważny krok dziecka w kierunku samodzielności. Nie zawsze jesteśmy pewni, czy nadszedł już na to czas. Wątpliwości dotyczą nie tylko dziecka – czy poradzi sobie z codziennymi czynnościami, tęsknotą, jak odnajdzie się samo w obcym miejscu. Często zastanawiamy się również, czy my jesteśmy gotowi na dłuższe rozstanie i chwilowe ograniczenie swojego wpływu na to, jak nasze dziecko spędza czas. Obóz Rodzinny ułatwia uporanie się z tymi wątpliwościami, ponieważ umożliwia rodzicom obserwowanie zachowania dziecka w obozowej rzeczywistości: podczas zajęć, w grupie rówieśników, wobec wychowawców. Taka obozowo-rodzinna symbioza to dla dziecka szansa na łagodne dojrzewanie do w pełni samodzielnego wyjazdu, a dla rodzica – na oswojenie się z myślą o stopniowo rosnącej niezależności potomstwa.
kompas2

Bawmy się!

Program Obozu Rodzinnego to moc atrakcji dla małych i dużych uczestników. Każdego dnia odbywają się zarówno zajęcia wspólne, jak i oddzielne dla dzieci i dorosłych. Czas spędzany razem to niecodzienna szansa na zacieśnienie rodzinnych więzi i dobrą zabawę.

Zapewniamy rodzicom i dzieciom m.in.:

 • dawkę adrenaliny na zajęciach linowych,
 • emocje kibica na olimpiadzie sportowej,
 • relaks na łonie przyrody podczas spływu kajakowego z piknikiem,
 • wesołe muzykowanie przy ognisku.

kompas3
Zajęcia tylko dla dzieci dopasowane są do ich możliwości i upodobań, a jednocześnie są okazją do dobrej zabawy w gronie rówieśników.

Państwa dzieci wezmą udział na przykład w:

 • niezwykłej wyprawie do lasu połączonej z grą terenową,
 • rozwiązaniu zagadki detektywistycznej w poszukiwaniu Słodkiej Szkatułki,
 • zabawach artystycznych, pobudzających wyobraźnię i kreatywność,
 • tworzeniu wielkiego zielnika i zajęciach ekologicznych.

kompas8
W czasie, który dzieci spędzają pod opieką wychowawców, rodzice mogą korzystać z uroków okolicy i atrakcji oferowanych przez Folwark Łękuk i BTA Kompas. Wolą Państwo aktywny wypoczynek czy leżakowanie na plaży? Potrafimy spełnić wszystkie te wymagania.

W programie dla dorosłych znajdują się m.in.:

 • gra w paintball,
 • wyprawy kajakowe i rowerem wodnym,
 • wieczór taneczny,
 • zajęcia z nordic walking z instruktorem.

kompas5
Dodatkowe atrakcje w hotelu i okolicy to pobyt w SPA i zajęcia jeździeckie. Położenie Folwarku gwarantuje stały dostęp do jeziora, plaży, strzeżonego kąpieliska i urokliwych miejsc w otoczeniu Puszczy Boreckiej.

Zaufaj opiekunom

Renoma BTA Kompas to również zasługa doświadczonych wychowawców i animatorów, którzy sprawują opiekę nad dziećmi, dbają o ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Dlatego bez obaw mogą im Państwo powierzyć swoje dzieci. To ludzie o bogatej wyobraźni i licznych talentach, a przede wszystkim o ogromnym sercu do dzieci i poczuciu odpowiedzialności. Cechuje ich troskliwość, wrażliwość na innych oraz dojrzałość, dzięki czemu mają Państwo pewność, że dzieci pozostają pod dobrą opieką. Jednocześnie wychowawcy znają najpopularniejsze kreskówki, ulubionych bohaterów oraz mnóstwo niezwykłych gier i zabaw, które sprawią dzieciom ogromną radość. Kadra służy pomocą także rodzicom: może udzielić informacji o dostępnych atrakcjach, doradzić oraz czuwać przy dzieciach wieczorami, kiedy będą chcieli Państwo spędzić czas tylko we dwoje.

Mazurska sielanka

Puszcza Borecka na Mazurach to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce. Wyjątkowo niskie skażenie środowiska w tym regionie czyni go jednym z najczystszych w Polsce (według danych z pobliskiej stacji pomiarowej). Z dala od cywilizacji, a jednocześnie w komfortowych warunkach, można poczuć się prawdziwie zrelaksowanym.
kompas6
Folwark Łękuk to kompleks XIX-wiecznych budynków mazurskich zaadaptowanych na nowoczesne ośrodki wypoczynkowe. Wokół znajduje się park dworski, lasy i jezioro. Obok siebie położone są dwa obiekty – Państwa decyzji pozostawiamy wybór miejsca zamieszkania:

 • Stary Spichlerz – kameralne i przytulne gospodarstwo agroturystyczne, zaprojektowane z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Komfortowe pokoje z łazienkami, wyposażone m.in. w telewizor, stylowe meble i pościel antyalergiczną, z możliwością dostawienia łóżeczka turystycznego. Uroku pokojom dodają motywy przewodnie, zgodnie z którymi są urządzone.
 • Hotel Folwark Łękuk – trzygwiazdkowy hotel utworzony na bazie budynków folwarcznych, z pokojami o wysokim standardzie. W hotelu znajduje się także restauracja „Ogień i woda”, taras z widokiem na jezioro oraz bar w piwniczce, co zapewni Państwu klimat luksusowego i komfortowego pobytu.

kompas7
Posiłki przygotowywane są na miejscu, a ich wyjątkowy smak to zasługa pochodzenia produktów. Właściciele Folwarku prowadzą własny ogród, w którym hodują warzywa i zioła, będące gwarancją pysznych i zdrowych posiłków.

Terminy obozów:

 • 11.07-18.07.2015
 • 08.08-15.08.2015

Więcej informacji: kompas.pl

Rezerwacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *