Kategorie
ekowiadomości

Prywatna lepsza od państwowej?

Na podstawie wyników tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów sporządzono ranking najlepszych szkół podstawowych w Warszawie. Wśród najlepszych szkół znalazły się tylko szkoły społeczne, prywatne, katolickie

Na podstawie wyników tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów sporządzono ranking najlepszych szkół podstawowych w Warszawie. Na wynik końcowy egzaminu składa się kilka czynników, m.in. uwarunkowania środowiskowe, wykształcenie i aspiracje rodziców, ich pozycja finansowa.

Wśród najlepszych szkół znalazły się tylko szkoły społeczne i prywatne oraz szkoły katolickie, pierwsze miejsce zajęła jedna z prywatnych podstawówek. Wynika to m.in. z tego, że w tych szkołach klasy są mniej liczne, nauczyciel może więcej czasu poświęcić na indywidualną pracę z uczniem.

O renomie szkoły świadczy liczba chętnych na jedno miejsce. W tych najlepszych o jedno walczy nawet sześciu kandydatów. Często chętni siedmiolatkowie muszą zaliczyć sprawdzian, badana jest ich dojrzałość szkolna, ale w formie zabawy z udziałem psychologa. A wszystko po to, by dostać się do wymarzonej placówki. Nauka w szkołach niepublicznych jednak słono kosztuje – rocznie za edukację w warszawskich szkołach rodzice płacą nawet 16 tys. zł.

Źródło: www.rp.pl
Foto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *