Kategorie
rodzina

Kredki z patyków

Do czego służy temperówka? Naturalnie, do ostrzenia rysików w kredkach. Jednak autorka bloga mothernatured.com znalazła inne jej zastosowanie. Otóż temperówką ostrzyła końce patyków, tworząc wyjątkowe kredki.

patykowe-kredki1

Potrzebujemy tylko kilku rzeczy: patyków o grubości podobnej do ołówka, nietokstycznych farbek plakatowych, temperówki (polecamy tę z otworami na dwie grubości kredek), papieru. 

Jak zrobić kredki?

  1. Ostrzymy końce patyków temperówką. Z zadaniem zapewne poradzą sobie już przedszkolaki, ale wsparcie rodzica jest nieocenione.
  2. Na stole, trawie, pniaku kładziemy kartkę papieru lub każdy inny materiał, na którym można malować (np. skrawek tkaniny, doniczka, kamyki, kawałek listewki, szkiełka z antyramy, karton).
  3. Aplikujemy farbkę bezpośrednio z opakowania lub wylewamy jej niewielkie ilości na paletę.
  4. Malujemy i piszemy!

patykowe-kredki2

Piszemy list do…

Wróżki, postaci z ulubionej bajki, sąsiada, kuzyna. Dla dzieci to nowe doświadzenie i nie lada wyzwanie, ponieważ pisanie patykową kredką po nierównej strukturze nie jest łatwe. Litery albo symbole (dzieci mogą używać tajnego kodu graficznego) mogą wyjść nieco niekształne, ale na tym właśnie polega zabawa – nie musi być idealnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *